Randýsek sbírá úspěchy s buginou

23.10.2013 | Autor: redakce

Během letošní sezony Dušan Randýsek závodí a usilovně pracuje na svém vozidle Arctic Cat Wildcat. Má za sebou už tři závody ME v soutěžích typu Baja.

Dušan Randýsek vyměnil před časem ze zdravotních důvodů motocykl za čtyřkolové jednomístné vozítko typu buggy, s nímž chce jednou zvládnout Rallye Dakar. Jezdec z Hranic na Moravě používá dvě auta Arctic Cat Wildcat s obsahem motoru 1000 ccm. „Jedno mám na domácí závody, takové víceméně tréninkové vozidlo, s druhým startuju na soutěžích Baja,“ prozradil.

„Protože ještě nemám v novou hračku, kterou jsem vyměnil za motocykl, plnou důvěru pro účast ve velkých soutěžích, závodím letos v novém mistrovství Evropy. Je to ovšem jen mezikrok k dalšímu cíli a k hledání sponzorů. Zatím není bugina vypiplaná na to, aby vydržela jet dva týdny 9000 kilometrů, a tak se zúčastňuju těchto soutěží,“ vyprávěl jezdec KM Racingu.

„Soustředím se hlavně na evropský šampionát, v němž se držím těsně na druhém místě za vedoucím Italem. Taháme se spolu o vítězství, V Rumunsku jsem vyhrál a dvakrát jsem dojel druhý. Arctic Cat Wildcat se začíná ve své kategorii jevit jako velice spolehlivý stroj. Funguje a dojíždí do cíle. Myslím, že z jezdců, kteří se snaží s buginami o úpravu pro dálkové soutěže, jsem nejdál. Jako jediný mám nádrž na 155 litrů a bezpečnostní klec, jakou vyžadují předpisy FIA,“ pochvaloval si Randýsek.

„Nyní stojím trochu mimo týmové dění, hledám svou novou parketu, ale jakmile se dostanu do fáze, že budu chtít startovat na velké soutěži, tak nebude lepší organizační zabezpečení než s KM Racingem. Mojí vizí je připravit náčiní pro velké soutěže dakarského typu. Dakar 2014 ještě není v mém dosahu, ale chtěl bych jet už příští Silk Way Rally,“ prozradil své plány.

„V rámci tréninku jezdím také domácí offroadový seriál litrových speciálů, který beru hlavně jako výbornou přípravu," uzařel Randýsek.

Zdroj: km-racing.cz

Aktuálně píšeme

Renault Espace dostane facelift | 01.12.2019

Audi představila své vrcholné SUV | 24.11.2019

V Číně je klon Range Roveru, ale je sedmkrát levnější | 17.11.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK