Range Rover čtvrté generace o 420 kilogramů lehčí

redakce

Na blížícím se pařížském autosalonu si budou moct návštěvníci prohlédnout také Range Rover čtvrté generace, který doznal jednu zásadní změnu. Zhubnul. Výrobce nasadil Roverovi drastickou dietu a výsledkem je úbytek až 420 kilogramů pohotovostní váhy. Kila se shazovala hlavně na karoserii, která je nově odlehčená celohliníková. Po stránce designu až takové změny nenastaly. Zachován zůstal krabicovitý tvar, novinkou jsou protáhlá přední a zadní světla. V interiéru doznala zlepšení audio soustava a o 120 mm se vzadu zvětšil prostor pro nohy.
Podvozek si libuje na novém vzduchovém odpružení, nejvýkonnější verze Range Roveru bude disponovat systémem Terrain Response, určený pro jízdu mimo zpevněné cesty.

Range Rover čtvrté generace se bude vyrábět v britském městě Solihull. Svou premiéru si nejprve odbyde na záříjovém autosalonu v Paříži, o měsíc později bude nový model uveden do prodeje. K zákazníkům se vozidla dostanu začátkem příštího roku. Motorizace ani ceny vozidel zatím uvedeny nebyly.
 

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Foto

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2023 | nastavení cookies