Citroën C4 Aircross 1.6i - recenze, uživatelský test

03.04.2013 07:49  
celkové hodnocení:

89 %

Co se týče vzhledu, nejde tomuto vozu snad nic vytknout, krásné dynamické a elegantní SUV od Citroënu. Jedinou vadou na kráse je ne moc dobře odhlučněná kabina vozu. Když si do tohoto vozu nasednete, budete se cítit opravdu velmi přijemně na kožených sedalech, tento vůz není ideální pro vysoké řidiče, ovšem co ubrali na výšce, přidali na šířce. V zadní části se pohodlně usadí dva dospělí lidé a mezi nimi jedno dítě. Citroën C4 Aircross může bez problému fungovat jako bezpečné rodinné vozidlo nebo pro páry bez dětí co velmi rádi sportují a často cestují. Objem kufru není nikterak velký, jelikož není až tak široký ani dlouhý, v hloubce je ovšem nadprůměrný, pokud ovšem budete chtít převézt něco delšího, bude zapotřebí tradičně sklopit zadní sedačky, kde se ovšem nemusíte bát, že sedačka bude vytvářet nějaký šílený schodek, plocha plynule navazuje a téměř je rovná. Bezkonkurenčně největší výhodou je nízká spotřeba. U benzínové 1.6i jezdíme kolem 6 litrů na sto km. Celkově tento vůz můžete kočírovat buď opravdu na velmi nízkou spotřebu při klidné jízdě nebo když přišlápnete plyn, můžete čekat v proměnu na velmi divokého hřebce. Jízdní vlastnosti vozu jsou překvapivé. Žádné drnčení při přejetí nerovnosti, poskakování, apod. Citroën se v zatáčkách nenaklání, drží pevně stopu a stabilitu.


Shrnutí auto recenze Citroën C4 Aircross 1.6i

Hodnocení

Jízdní vlastnosti

Komfort

Praktičnost

Celkové hodnocení v procentech pro Citroën C4 Aircross 1.6i

89% ze 100%

Klady

- elegantní design,
- prostornost,
- motor,
- spotřeba,
- bezpečnost

Zápory

- ztaím ne

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

RECENZE AUT 4x4 A SUV

Magazín bazar.autadoterenu.cz přináší recenze aut 4x4 a SUV. Zvažujete nákup ojetého vozu Citroën C4 Aircross ? Dřív než si vyberete, pročtěte si naše auto recenze a budete moudřejší.

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK