Kia Sportage 1.6 GDI - recenze, uživatelský test

03.09.2014 00:44  
celkové hodnocení:

98 %

Sportage jsem pořídil poté, co se na naší oktávce začalo objevovat tolik vad, že by se nevyplatilo platit jejich opravu. Jako ideální řešení se mi tedy jevilo pořídit úplně nové vozidlo, které mi poslouží dalších několik let, a nakonec vyhrála právě Kia Sportage. Nejenže auto má nadčasový design a tím pádem bude pěkné i za pár let, ale hlavně je to něco, co každý druhý nemá. K tomu jsem si chtěl také pořídit nějaké SUV a hleděl jsem i na další aspekty, jako je v tomto případě mimo jiné sedmiletá záruka. Co se týká konkrétních vlastností, tak auto jsem koupil s benzínovým atmosférickým motorem 1,6 GDI s přímým vstřikováním. Stejně tak auto mělo při pořízení najeto pouhých 300 km. Na autě všechno šlape jak švýcarské hodinky a tak není jediný důvod k nespokojenosti. Interiér je navíc dělán tak, že se v něm velice příjemně sedí a to i díky měkkým koženým sedačkám, které jsou vyhřívané. Veškeré součástky dokonale zapadají, ani nejsou nijak uvolněné a tím pádem nevržou. Stejně tak je auto zařízeno tak, aby bylo jeho ovládání co nejvíce přehledné a pohodlné. Snad největší nevýhodu vidím v zavazadlovém prostoru, který není zrovna velký. Každopádně základní věci se do něj vložit dají, a když je toho potřeba převést více, tak musí posloužit i zadní sedačky. Výkon auta je 104 kw, každopádně auto není pro své parametry stavěno pro nějaké silniční závody, nýbrž hlavně pro klidnou jízdu ve městě či na dálnici. Spotřeba se mi poté drží v průměru okolo 6 – 7 litrů (záleží jak a kde jedu), což sice není nejmíň, ale o žádné vysoké číslo se také zdaleka nejedná.


Shrnutí auto recenze Kia Sportage 1.6 GDI

Hodnocení

Jízdní vlastnosti

Komfort

Praktičnost

Celkové hodnocení v procentech pro Kia Sportage 1.6 GDI

98% ze 100%

Klady

- vše naprosto super

Zápory

- zavazadlový prosotor

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

RECENZE AUT 4x4 A SUV

Magazín bazar.autadoterenu.cz přináší recenze aut 4x4 a SUV. Zvažujete nákup ojetého vozu Kia Sportage ? Dřív než si vyberete, pročtěte si naše auto recenze a budete moudřejší.

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK