Kia Sportage 2.0 - recenze, uživatelský test

02.09.2014 20:30  
celkové hodnocení:

65 %

Po koupi Sportage mám rozporuplné pocity a kdybych měl možnost vrátit čas, tak si tento krok ještě alespoň dvakrát promyslím. Design a celkový vzhled je sice fajn, jenže to ostatní již zase tak slavné není. Auto má dobrou výšku a proto se do něj perfektně nastupuje. Dokonce ani jízda nepatří mezi ty nejhorší, které jsem zažil a auto je docela dobře ovladatelné a v pohodě zvládá průjezdy přes nerovnosti na vozovce. Také je kladem to, že je uvnitř dostatek místa pro pět lidí, kteří mají i při delších cestách dostatek pohodlí po stránce prostoru. Totéž platí i o kufru, kam se vždy vešlo to, co jsem potřeboval někam převézt. Bohužel auto je docela náchylné na poruchy a už mě na opravách vyšlo docela draze. Začalo to celkem nevinně prasklýma hadičkami u oleje a vody, pokračovalo rozbitým chlazením a na závěr všeho špatného odešla i komplet převodovka. Přitom si troufnu tvrdit, že nepatřím mezi ty řidiče, kteří jezdí nějak agresivně a autu dávají zabrat, spíše naopak. Takže po stránce spolehlivosti rozhodně spokojený nejsem.


Shrnutí auto recenze Kia Sportage 2.0

Hodnocení

bída

Jízdní vlastnosti

Komfort

Praktičnost

Celkové hodnocení v procentech pro Kia Sportage 2.0

65% ze 100%

Klady

- pěkné auto po vzhledové stránce,
- dobré jízdní vlastnosti

Zápory

- náchylné na poruchy

Komentáře ke článku

KIA SPORTAGEAutor: Mannies | 23.08.2017 15:50
Kiu mám již 6 let a nedám na ní dopustit.
Za tu dobu byla porucha jen na parkovací kameře a ta byla z výroby - zdarma odstraněno. najeto 198tis km.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

RECENZE AUT 4x4 A SUV

Magazín bazar.autadoterenu.cz přináší recenze aut 4x4 a SUV. Zvažujete nákup ojetého vozu Kia Sportage ? Dřív než si vyberete, pročtěte si naše auto recenze a budete moudřejší.

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK