Renault Koleos 2.0 - recenze, uživatelský test

26.01.2013 12:44  
celkové hodnocení:

89 %

První vůz, do kterého jsem se při prvním pohledu zamiloval. Koles se pánům z renaultu fakt povedl. Osobně si pochvaluju líbivý design, dílensky zpracovaný interiér, spoustu místa pro posádku a spolucestující, díky vyššímu postavení vozu mám lepší přehled o dění na silnici, před sebou přehlednou plaubní desku, spoustu přihrádek, atd. Dvoulitr je docela silnej, okmažitě reaguje, nemá prodlevu a dokonce při podřazení hned začne tahat, což jsem teda nejedenkrát ocenil. Není ani slyšet hluk do kabiny, to se týká i podvozku. U předešlých aut jsem docela dost slyšel a cítil drnčení, u Kolesu ne. Mimo to má Koleos dobré vedení v zatáčkách, ani při rychlém průjezdu se auto "netrhá" ze stopy a neklouže ke kraji. Drží jak přibité. Za dobu, co auto vlastním jsem se nesetkla s žádnou vážnou závadou, tudíž musím ocenit i spolehlivost.


Shrnutí auto recenze Renault Koleos 2.0

Hodnocení

na výbornou

Jízdní vlastnosti

auto drží, nenaklání se, výborná ovladatelnost

Komfort

výbroné

Praktičnost

Celkové hodnocení v procentech pro Renault Koleos 2.0

89% ze 100%

Klady

- dílenské zpracování karoserie a interiéru,
- motor,
- jízdní vlastnosti,
- pohodlnost,
- bezpečnost

Zápory

- drahé ND,
- spotřeba

Komentáře ke článku

Koleos 2012Autor: Tommy | 04.09.2013 11:40
S novým Koleosem jezdím od května 2012 a mám najeto již 20000 kilometrů. Auto hodnotím jednoznačně pozitivně. Na silnicích a dálnicích se chová kultivovaně, nehlučně, je z něj vynikající výhled. Variabilita úložného prostoru je ohromující. Jízdní vlastnosti v terénu jsou více než slušné, samozřejmě nejedná se o offroad!!! Ale zkušený řidič se s ním nemusí nijak bát jet nejen po nezpevněné cestě, ale i a to je moje zkušenost bát jet i lesem, polem a potokem! Auto to nečiní žádné problémy. Samozřejmě na závody to v terénu není, ale přesto terén zvládá více než jak uvádí leckteré recenze. Koleos se prostě povedl.
Koleos 2009Autor: Mikmik | 16.10.2015 05:20
Na dvoulitrovém Kolouchu, mám 4x4 automat, je najeto 116 tis. km. Je to jednoznačně držák, velice pohodlné, nehlučné a spolehlivé auto. Na motoru jen výměny oleje, vloni výměna baterie. Jinak jsou 1x měněny brzd. destičky a pneu. Elektronika OK. Jediná nepříjemná věc na všech dieslech je filtr DPF. Již jsem ho musel nechat vypálit v počítačem v servisu / 1000 .- /. To je ale dané způsobem použití většinou na malé vzdálenosti. Spotřeba od 7,8 do 8,5 lt/100km.

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

RECENZE AUT 4x4 A SUV

Magazín bazar.autadoterenu.cz přináší recenze aut 4x4 a SUV. Zvažujete nákup ojetého vozu Renault Koleos ? Dřív než si vyberete, pročtěte si naše auto recenze a budete moudřejší.

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK