Toyota RAV 4 2.0 D-4D - recenze, uživatelský test

30.09.2016 22:06  
celkové hodnocení:

94 %

Motor. Sice výkon 85 kW není nijak závratný, ale Ravce to na svižné rozhýbání stačí. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola pětistupňovou manuální převodovkou. Točivý moment 250 N/m je k dispozici v rozmezí 1800 – 3000 ot/min. Takže tento motor můžu do Ravky jen doporučit, disponuje dobrým zátahem, celkově slušnou dynamikou a dobrou spotřebou.

Spotřeba. Na takto velký a těžký vůz s trvalým náhonem 4x4, s velkým čelním odporem až zárážející. I při hodně ostré jízdě se horko těžko dostáváte přes 8l. Dlouhodobý průměr býval 6,8l/100 km.

Řazení. Řadicí páka se pohybuje po krátkých a přesně vymezených drahách a celkově lze o něm říct, že patřilo k povedeným. Občas se ale stejně jako u našeho starého Yarisu stalo, že nešla zařadit zpátečka ale to vyřešilo opětovné vyšlápnutí spojky. Na dálnici by jí prospěla šestka. Snížila by otáčky, hluk motoru ale i spotřebu


Shrnutí auto recenze Toyota RAV 4 2.0 D-4D

Hodnocení

Vysoká, nikdy nezklamalo

Jízdní vlastnosti

Velmi dobré i na neobvyklém povrchu

Komfort

vysoké

Praktičnost

neměnil bych

Celkové hodnocení v procentech pro Toyota RAV 4 2.0 D-4D

94% ze 100%

Klady

- Pořizovací cena,
- spolehlivost

Zápory

- Několik drobných oprav, ale to je asi normální, když ho mám dlouho

RECENZE AUT 4x4 A SUV

Magazín bazar.autadoterenu.cz přináší recenze aut 4x4 a SUV. Zvažujete nákup ojetého vozu Toyota RAV 4 ? Dřív než si vyberete, pročtěte si naše auto recenze a budete moudřejší.

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies