Show terénních vozidel

redakce

   V sobotu 11.9. 2004 byl zahájen první ročník prezentační akce terénních vozidel pod názvem SHOW TERÉNNÍCH VOZIDEL. Místem konání byl nově postavený umělý polygon v areálu firmy LIBROS v Ostravě. Akce byla oficiálně zahájena exhibiční jízdou Karla Lopraise na jeho Tatře. Poté se návštěvníkům začaly prezentovat jednotlivé značky terénních vozidel. Pomyslné kolečko zahájil Mercedes G s Volkswagenem Touareg. Na všech zúčastněných bylo, zda poskytnou divákům podívanou v podobě jízdy na připraveném polygonu či ponechají své naleštěné stroje odpočívat ve výstavním prostoru (např. Ford Ranger). Následovalo představení vozů značek Mitsubishi, Honda, Subaru a Land Rover. To již začala mizet bázeň z připravených terénních překážek a nastala ta pravá podívaná. Nejen čistokrevná terénní vozidla, ale i vozidla tzv. SUV se pustila do pokusů pokořit ocelový svařenec. Ten se skládal ze strmého nájezdu,  utvořeného podélně uloženými kmeny, a poměrně ostrého přechodového úhlu, po jehož překonání muselo vozidlo ještě zvládnout terénní nerovnost v podobě schodu. Někteří si dopřáli i zpestření v podobě přejíždění železničních pražců, průjezd vodní lázní, ti otrlejší testovali boční náklon.
     Představování vozidel pokračovalo dalšími značkami. Před vjezdem na trať se připravilo vozidlo ARO 4x4, které následoval terénní speciál HONKER. Po letmém představení obou značek vyjela vozidla na trať i s pasažéry, odvážnými diváky. Audi Ollroad Quatro, jehož řidič se nezalekl vysokých štěrkových náspů a plný touhy pokořit je, zůstal na „břiše“ jednoho z nich. Společnosti Impexta 3000, která ve vyhrazeném prostranství představovala vozy americké produkce včetně Hummeru H2, se po celou dobu konání akce omezila pouze na „předvádění“ otevřeného motorového prostoru :o). Závěr patřil vozům Hyundai a Kia.
     Pro diváky velice atraktivní podívaná s možností svezení se v prezentovaných vozech byla průběžně doplňována exhibicemi Kofola OffRoad Teamu a čtyřmi vozy značky Tatra, které si v porovnání s mnohem menšími kolegy s terénními překážkami pouze pohrávaly. Nejen toto, ale i vystoupení kaskadéra na motocyklu, exhibice Disco Dance či drcení vraku Tatrou určitě zajistí oblibu akce a vysokou návštěvnost při konání ročníku příštího.
                                                                            -JB

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2022 | nastavení cookies