Škoda chystá SUV, kupé verzi Kamiq

Jan Prošek

Automobilka Škoda se chystá na trh uvést další vůz. Jde o Kamiq GT. V rámci automobilky půjde o pátý model kategorie SUV, jenže čeští řidiči mají smůlu, ve středu Evropy se prodávat tato novinka nebude.

Vůz Škoda Kamiq se sice prodává jen chvíli, ale už nyní existují další dvě varianty, které jsou zatím jen v podobě nákresů. Půjde o jakýsi kříženec SUV a kupé po vzoru Kodiaqu GT, který se v současné době prodává jen v Číně.

Plánovaný Kamiq GT je hodně specifický vůz a příliš nejde porovnávat e tím vozem, který známe z Evropy. Vůz na čínském trhu totiž s tím evropským má společné jen jméno, jinak prakticky vůbec nic. Ani platformu, na které stojí.

Vůz, který v současnosti odhalují dvě skici, se má kompletně ukázat na začátku listopadu, kdy bude odhalen v čínském Tchien-tinu. Tisková zpráva automobilky Škoda však další technické specifikace neuvádí, budeme si na ně muset počkat.

Zároveň v této tiskové zprávě společnost uvedla, že Čína, nejdůležitější trh značky Škoda, bude jedinou zemí na světě, v níž bude česká automobilka nabízet pět modelů kategorie SUV.  

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2023 | nastavení cookies