V Číně je klon Range Roveru, ale je sedmkrát levnější

Jan Prošek

Má benzínový motor a výkon 220 koní. Jmenuje se Hunkt Canticie. Na první pohled by se dal poměrně snadno zaměnit s Range Roverem. Tak pečlivě okopírovala čínská automobilka SUV z Velké Británie.

Hunkt Canticie je světové označení pro vůz, který se jinak jmenuje Chan-Long Kchuang-š a vyrábí ho stejnojmenná automobilka v čínské provincii Chu-pej.  Fotografie, které jsou k dispozici na sociální síti Facebook, konkrétně na profilu CarNewsChica značí, že vůz je připraven k prodeji.

Automobil vznikl původně pod značkou Zotye, která mimo jiné udělala povedené kopie Porsche Macan. Vzhledem k tomu, že začala automobilka vymýšlet svůj vlastní design, byl tento model odprodaný Chan-Long.

O pohon tohoto vozu se starý dvoulitrový čtyřválec o výkonu 220 koní s pohonem zadní nebo obou náprav. Velikostně je prakticky totožný s Range Roverem. Maximální rychlost je 185 km/h. Poněkud odlišná jsou prakticky jen přední a zadní světla.

Základní cena tohoto vozu je 179 800 jüanů, tedy 593 tisíc korun. Tedy téměř sedmkrát méně něž v Číně stojí Range Rover.

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2023 | nastavení cookies