Vybíráme pneumatiky

08.03.2015 | Autor: placená inzerce

Správný výběr pneumatik by se v žádném případě neměl podcenit. Vybírejte podle modelu vozidla a hlavně údajů uvedených od výrobce. Rozhodně se vyplatí na nich nešetřit a dělat vše pro to, abyste využili jejich maximální životnost.

Kde všude je budete používat

Mimo výběru podle modelu auta je potřeba přemýšlet i nad tím, v jakém terénu se nejčastěji pohybujete. Jestliže jezdíte po lesních či horských cestách, vybírejte offroad pneumatiky. Zvolte přitom pneumatiky podle vhodné šířky a správného průměru ráfku. Dále by vás měl zajímat také nosnostní index – tedy míra zatížení, které v maximální možné míře unese jednotlivá pneumatika.

Zimní a letní pneu

Nezapomeňte, že vám zákon udává povinnost přezout z letních na zimní pneumatiky. Ty mají oproti letním hluboké dražky, jsou vyrobeny i z jiné směsi tak, aby se co nejlépe přizpůsobily daným podmínkám. Letní pneumatiky jsou zase měkčí s maximální možnožností přilnavosti k vozovce. Používáte-li pneu, ať už zimní nebo letní, již několikátou sezonu, doporučuje se nechat je prohlédnout odborníkem, aby odhalil možné prořezy, defekty či špatnou kvalitu nebo přílišné stáří pneumatiky. To vše totiž může ovlivnit kvalitu jízdy automobilu. Pneumatiky mají stejně jako budovy také svůj energetický štítek, podle kterého je vhodné se rovněž řídit. Udává spotřebu paliva, přilnavost za mokra a vnější hluk.

Konec motoristické sezóny

Na podzim či s přicházející zimou můžeme říci, že přišla končící motoristická sezona, kdy tzv. sváteční řidiči na pár měsíců zaparkují vozidla do garáží, kde je nechají přezimovat. Před tím, než tak učiní, je vhodné vozidlo na krátkou „odstávku“ připravit. Tím se rozumí dofoknout pneu, umýt a naleštit karoserii, vysát interiér, vybrat a vyklepat gumové autorohože, případně odpojit autobaterii. Někteří ještě nechají vůz celkově prohlédnout v servise.

Aktuálně píšeme

Bude Porsche 911 jako SUV? | 25.02.2020

Lotus chystá SUV | 04.02.2020

Crossover UX nebude nejmenším modelem Lexusu | 24.01.2020

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK